Övriga Resultat
3-5 augusti 2018

Viltspår
1. Incalines Beyla - Staffan Linnér

2. Sörvallas Selma - Annika Andersson

Rasspecialens Äldsta Deltagande Hund
Haritzas Tingeling, 2006-04-18
Vinnare av Vandringspris

Rallylydnad nybörjarklass
1. Grazatis Amazing Alizza "Lizzy", 97 p
Renée Lindegren

2. Torsereds Amos "Amos", 93 p
Eva Johansson

3. Fogdarps Lycka "Lycka", 91 p
Liselotte Olsson

Rallylydnad Fortsättningsklass
1. Galants Isprinsessa "Hippie", 98 p
Ewa Osterman - Vinnare av vandringspris

2. Swefarms Festliga Essie "Essie", 88 p
Susanna Parviainen

3. Ekeröds Gandalf "Gandalf", 84 p
Britt-Marie Englund

Rallylydnad Avancerad klass
1. Drömvinden's Flax From Tucker "Flax", 96 p
Christina Enoksson

2. Sofalex Partypinglan Pepsi "Pepsi", 60 p
Sofie Lourié

2. Ekeröds Ricco "Ricco", 60 p
Britt-Marie Englund

Rallylydnad Mästarklass
1. Tamoras Gismo "Leo", 80 p
Caroline Adamson

2. Cilla "Zilla", 58 p
Zara Höglund

3. Nattrajens Cayenne "Cayenne", 50 p
Beatrice Barck

Agility Blåbärsklass
1. Fogdarps Lycka "Lycka"
Liselotte Olsson

2. Swefarms Festliga Essie "Essie"
Susanna Parviainen

3. Korpens Majken Melange "Maja"
Ingemar Johansson

4. Torsereds Amos "Amos"
Eva Johansson

5. Leonberget,z Donovan De Soza "Texas"
Hannah Lidö

Agility KM
1. Yacatis Babe Back To Kitenga "Babe"
Sofie Lourié - Vinnare av Vandringspris

2. Tamoras Hercules "Hercules"
Johanna Ottosson

3. Flinkagårdens Tintin "Tintin"
Maj-Inger Davstedt

4. Sörvallas Viktor "Viktor"
Daniel Willén

5. Daysick's Fabian Zigge "Zigge"
Hanna Floengård

6. Kråkeberga Gårds Screw Driver "Cento"
Christin Karlsson

7. Aagerups Peppe "Peppe"
Petra Eriksson

8. Ekeröds Qila "Qila"
Petra Eriksson

9. Novanords Caja Fra Farmen "Caja"
Nina Garnaas

Lydnad Startklass
1. Galants Isprinsessa "Hippie", 182 p
Ewa Osterman - Vinnare av Vandringspris

2. Änglarnas Klara Kassiopeja "Klara", 170 p
Christina Enoksson

3. Piatricks My Fair Pickering "Brian", 164 p
Michaela Lundgren

Rasspecialens snabbaste hund
1. "Ronja" 3,84 sekunder

2. "Yassa" 4,03 sekunder

3. "Hedda" 4,34 sekunder

Rasspecialens Allroundhund
1. Drömvinden's Flax From Tucker
Christina Enoksson
Startat i rallylydnad, agility, lydnad. Med bland annat en vinst i rallylydnad.