svenska utställningar 2017

DATUM PLATS INT./NAT SISTA ANM. DOMARE
7 jan Göteborg INT. 5 dec 2016 Nina Karlsdotter
8 jan Göteborg INT. 5 dec 2016 Åke Cronander
19 feb Motala NAT. SGVK 30 jan Charlotta Melin
10 mars Strängnäs INT. 20 feb Kurt Nilsson
18 mars Malmö INT. 14 feb Bengt-Åke Bogren
9 april Varberg NAT. SGVK 20 mars Carina Andersson Rapp
23 april Västerås NAT. 29 mars Mikael Tranholm, Danmark
6 maj Lidköping INT. 10 april Kitty Sjong, Danmark
20 maj Hässleholm INT. 20 april Maritha Östlund Holmsten
20 maj Piteå NAT. 21 april Francisco Ruiz Rodrigues, Spanien
25 maj Kolbäck NAT. SGVK 5 maj Åsa Thunqvist
27 maj Gimo INT. 2 maj Arvid Göransson
3 juni Norrköping INT. 3 maj Matti Tuominen, Finland
4 juni Norrköping INT. 3 maj Gunnar Nymann, Danmark
5 juni Norrköping INT. 3 maj Arne Foss, Norge
10 juni Leksand NAT. 11 maj Carin Åkesson
11 juni Vänersborg NAT. 9 maj Martin Johansson
17 juni Landskrona NAT. SGVK 29 maj Eva Nielsen
17 juni Vännäs INT. 24 maj Eva Jönsson
1 juli Gällivare INT. 7 jun Carl-Gunnar Stafberg
2 juli Borås NAT. 5 jun Martin Johansson
7 juli Tvååker INT. 13 jun Jahn Stääv
8 juli Tvååker NAT. 13 jun Anneli Alfthan, Finland
9 juli Alfta NAT. 30 maj Martin Johansson
14 juli Piteå NAT. SGVK 26 jun Hans Almgren
15 juli Piteå INT. 26 jun Birgitta Svarstad
22-23 juli Rasspecial
Tånga Hed
NAT. RDSG 31 jun Ann-Catherine Edoff
22 juli Köping INT. 29 jun Nina Lönner Andersson
30 juli Ransäter INT. 11 jul Liz-Beth C Liljeqvist
5 aug Svenstavik INT. 5 jul Leif Lehmann Jörgensen, Danmark
5 aug Visby, Gotland NAT. 7 jul Carl-Gunnar Stafberg
6 aug Visby, Gotland INT. 7 jul Zorica Salijevic
12 aug Askersund INT. 20 jul Marko Lepasaar, Estland
13 aug Ronneby INT. 18 jul Eva Jönsson
13 aug Överkalix NAT. 7 jul Martin Johansson
19 aug Norrköping NAT. 27 jul Gina Ekström Persson
20 aug Eskilstuna NAT. 25 jul Per Svarstad
25 aug Ljungkile NAT. SGVK 7 aug Benny Blid von Schedvin
26 aug Ljungkile NAT. 31 jul Anna Uthorn
27 aug Upplands-Bro NAT. 1 aug Marit Sunde, Norge
2 sep Sandviken INT. 10 aug Benny Blidh
3 sep Böda, Öland NAT. 8 aug Gunilla Skallman
9 sep Eslöv INT. 8 aug Anita Whitmarsch
10 sep Gimo INT. 14 aug Bo Skalin
7 okt Uppsala NAT. SGVK 18 sept Torbjörn Skaar
8 okt Sundsvall INT. 5 sept Annette Bystup, Danmark
4 nov Växjö INT. 3 okt Terje Lindström, Norge
11 nov Svedala NAT. SGVK 23 okt John Sigve Berg
17 dec Stockholm INT. 14 nov Karl-Erik Johansson